ČSSD prošla Prahou, upozornila tak na riziko nízkých mezd v ČR

Pochodem za vyšší mzdy v neděli sociální demokracie upozornila na past nízkých platů v Česku. Centrem Prahy prošlo až na Klárov přes tisíc sociálních demokratů a jejich příznivců, kteří skandovali hesla jako „Konec levné práce“ nebo „Babiše do koše“. Kromě požadavku na vyšší mzdy se v průvodu objevovala například i hesla varující před znovuzaváděním poplatků ve zdravotnictví.

V čele pochodu šel spolu s dalšími členy vedení i volební lídr ČSSD pro blížící se volby Lubomír Zaorálek. „Na vládu před několika dny přišel návrh hnutí ANO, ve kterém se říká, že je třeba zaplnit dvě stě tisíc volných pracovních míst lidmi z východu, často za otrocké mzdy. V tom ale není budoucnost naší země! Nechci zemi, ve které se budeme podbízet levnou pracovní silou! Chci zemi, ve které využijeme naši průmyslovou tradici, vzdělání a nápady. A to udat ve světě. Díky tomu můžeme mít vyšší mzdy i penze," odmítl razantně Zaorálek, aby Česko bylo nadále montovnou, ale naopak se stalo ekonomikou nápadů s vysokou přidanou hodnotou.

Kandidát sociální demokracie na premiéra Lubomír Zaorálek také zdůraznil, že v Česku žije velká část lidí nedůstojně. Je proto v jejich zájmu potřeba víc zdanit velké podniky a osoby s nejvyššími příjmy. ČSSD chce v příštím volebním období prosadit zvýšení minimální mzdy až na 16 tisíc korun, ale také zavést progresivní daň pro fyzické i právnické osoby. Díky tomu by zaplatilo méně na daních až 98 % pracujících lidí a více než třetina malých a středních podnikatelů.

Další komentáře

Další komentáře

Novinky

Další novinky